Sve je spremno za početak 13. sezone BH Telecom Fair Play lige

Veliki derbi poslije ceremonije svečanog otvaranje lige

Nedelja je dan koji je postao prepoznatljiv po Fair Play-u, a u nedelju koja je pred nama, istoimena Liga će započeti svoju trinaestu etapu. Prvi novosezonski vikend, obilježit će ukupno šest susreta na parketu dvorane “Ramiz Salčin” na Mojmilu, kao i prigodan program svečanog otvaranja 13. sezone BH Telecom Fair Play lige.

Takmičarsko, nedeljno popodne otvaraju susreti Grupe A, a u prvom se sastaju ekipe Fontele.ba i GFC Juniori. Fontelaši iza sebe imaju sezonu okićenu titulom Fair-Play ekipe, dok su nakon juniori bosansko-hercegovačkog viceprvaka povratnici u ligu. Susret je na rasporedu od 15:00 sati.

Drugi meč, na programu od 16:00 sati, igra se između novajlije, ekipe MiH BH, i borbenih Mladih Muslimana čije utakmice, po nepisanom pravilo, uvijek donesu mnogo uzbuđenja, a to je ono čemu se nadamo i priželjkujemo.

Još jedan povratnik, Al Aksa Team, na otvaranju lige snagu će odmjeriti sa Studentima iz Nedžarića. Mlade i poletne ekipe sigurno imaju šta pokazati u meču koji je zakazan za 17:00 sati.

Derbi kola, koji slijedi nakon ceremonije svečanog otvaranja 13. sezone, igraju aktuelni prvaci, MNK Livac Ilijaš, i trećeplasirani iz minule sezone, ekipa Krajina Plan 21. O ove dvije ekipe ne treba trošiti riječi, nego dati toplu preporuku ovom dvoboju koji počinje u 19:00 sati.
Ovaj susret ujedno i zatvara prvo kolo Grupe A.

Ništa manje zanimljiv meč gledat ćemo na otvaranju Grupe B, a sastaju se prekaljeni lisci ekipa TVSA i JP Lokom. U susretu koji je zakazan od 20:00 sati, čeka nas prava futsal poslastica sa nekoliko velikih imena bosansko-hercegovačkog fudbala/futsala.

Posljednji meč dana, a drugi Grupe B, igraju Malak Team i Ćevabdžinica Desetka Vogošća. Novajlije iz Vogošće još uvijek su nepoznanica na parketu BH Telecom Fair Play lige, dok njihov rival, iz sezonu u sezonu, podiže razinu i ciljeve svoje igre. Meč je na rasporedu od 21:00 sati.

Ceremonija svečanog otvaranja 13. sezone BH Telecom Fair Play lige zakazana je u 18:00 sati, a u sklopu iste će, pored uvodnih riječi i obraćanja organizatora i zvanica, biti upriličena revijalan utakmica škola fudbala “Kickers” i “Bambinosi”, uzrasta 2017. godište.

Nedelja. Dvorana “Ramiz Salčin”. Trinaesta sezona BH Telecom Fair Play lige. Svi ste dobro došli da zajedno pišemo novu stranicu najljepše sportske priče u gradu, a i šire.

Fair Play, više od igre!

Najnovije dodano
Biramo najboljeg igrača 3. kola 14 sezone BH Telecom Fair Play lige

Biramo najboljeg igrača 3. kola 14 sezone BH Telecom Fair Play lige

8. Decembra 2025.
Odigrano treće kolo BH Telecom Fair Play lige: Studenti jedina 100% ekipa

Odigrano treće kolo BH Telecom Fair Play lige: Studenti jedina 100% ekipa

8. Decembra 2025.
U nedjelju novih pet susreta BH Telecom Fair Play lige

U nedjelju novih pet susreta BH Telecom Fair Play lige

5. Decembra 2025.
Biramo najboljeg igrača 2. kola 14 sezone BH Telecom Fair Play lige

Biramo najboljeg igrača 2. kola 14 sezone BH Telecom Fair Play lige

1. Decembra 2025.
Derbi opravdao očekivanja drugog kola BH Telecom Fair Play lige

Derbi opravdao očekivanja drugog kola BH Telecom Fair Play lige

1. Decembra 2025.

Generalni sponzor

BH Telecom

Pokrovitelji

Općina Novi Grad Sarajevo Islamska zajednica u BiH Ministarstvo kulture i sporta Kantona Sarajevo JP Lokom Aerodrom Sarajevo

Medijski partneri

Klix.ba TVSA Radio Sarajevo Faktor Sport Centar Sport1 Vijesti.ba Sportske.ba Plenum.ba Radio M