Spuštena zavjesa za 2023. godinu: Krajina-Plan 21 najubojitija ekipa 12. sezone

Bjelave nastavile s pobjedama, dubioza Frise se nastavlja

Četvrtim kolo 12. sezone BH Telecom Fair Play lige spuštena je zavjesa na takmičarsku 2023. godinu. Novo kolo donijelo je novih šest susreta u obje grupe, a prisutni u dvorani „Ramiz Salčin“ na Mojmilu mogli su svjedočiti svim ljepotama igre koju zovemo futsal.

Mladi Muslimani nastavili su sa dobrim partijama, a ovoga puta bili su bolji od studenata iz Nedžarića. Potpunu dominaciju na otvaranju susreta krunisali su sa golovima Begovića i Ibriševića. Studenti su uspjeli pred kraj prvog poluvremena da vrate neizvjesnost i smanje preko Karadže, međutim, samo nekoliko sekundi poslije, N. Hasanović vraća početnu prednost. Početkom drugu poluvremena, Ibrahimović vraća tračak nade Nedžarićima, međutim, sve učestalije pogreške i manjak koncentracije u defanzivi daju vjetar u leđa protivniku te Mladi Muslimani golovima Begovića i Lile privode utakmicu kraju za konačnih 2:5.

U drugom meču, a prvom Grupe B, sastali su se SU Fantazija i Malak Dream Team. Nakon početnog ispitivanja snaga, prvo poluvrijeme je pripalo Hadžićanima. Dželilović u četvrtom minutu donosi prednost, a dvije minute prije pauze Ajanović je poveća na 2:0. Drugo poluvrijeme donijelo je obrnute snage na terenu: Ono što im nije pošlo za nogom u prvom, „Tim iz Snova“ početkom drugog poluvremena koristi i preko Nezirevića smanjuju na 2:1. Mogao je Malak i ranije do izjednačenja, ali nepremostiva prepreka se zvala Telarević. Iskusi golman je držao svoju ekipu u životu sve do 39. minute, kada je Memić svojim pogotkom donio izjednačenje svojoj ekipi i postavio konačnih 2:2.

Dubioza Frisa Uniteda se nastavlja. Nova utakmica, novi poraz. Ovoga puta bolja je bila ekipa aktuelnog šampiona Sensu Al Hana. Iako su Unitedovci imali nekoliko zicera na otvaranju susreta, šampioni su poveli preko Šakića i Bejića. Do kraja prvog dijela, Bešlija pogađa za Frisu i donosi rezultatsku neizvjesnost. Drugo poluvrijeme pogotkom otvara Lolo koji koristi grešku Borovine i Ašpotekarima donosi prednost od +2. Taj pogodak je ujedno znači i raspad Frisine ekipe, a za konačnih 6:1 pogađali su još Bejić, Zećo i Šakić.

Derbi kola igrali su Ilmijjini Ljiljani i Krajina-Plan 21, i u potpunosti ga opravdali. Ljiljani su bolje ušli u utakmicu, nekoliko odličnih zicera, međutim, nisu mogli pored bravuroznog Rizvana koji je zaključao gol Krajišnika. Kako obično i biva, uslijedila je kazna. Dvije odlične akcije, te Krajina preko Prijića i Mujića odlazi na +2. Iako su vicešampioni redali prilike, Krajišnici su kapitulirali tek pred kraj prvog poluvremena, a pogodio je Haskić. Na početku drugog dijela, upornost I. Palića je urodila plodom, a Trnka je autogolom donio izjednačenje. Imali su Ilmijjini momci prilike i za preokret, ali Rizvan je bio odličan. Kada se preokret nije desio, uslijedio je „show“ Krajišnika. Za novo vodstvo pogodio je Prijić, a za konačnih 2:5 i 100% učinka svoje ekipe pogađali su Trnka i Logić.

Bjelave su i u četvrtom kolu nastavile pisati jednu prelijepu sportsku priču. Iako su poprilično ležerno ušli u susret, ipak su u konačnici slavili sigurnu pobjedu. Ekipa fonTELe.ba je bolje otvorila meč. Nakon nekoliko izglednih prilika, golom Avdića stižu do prednosti. Kada se pomislilo da bi moglo doći do iznenađenja, uslijedio je „blitzkrieg“ Studenata, koji golovima Trakića (x2) i Salihovića prave preokret. Do kraja poluvremena, Avdić je svojim drugim pogotkom uspio smanjiti rezultat, ali nesretni Deševac je autogolom vratio prednost od +2 Bjelavama. U drugom dijelu vidjeli smo još četiri pogotka. Trakić sa još jednim i Mujetekić sa dva pogotka bili su strijelci za Studente, dok je Šišić branio čast fonTELe.ba za konačnih 3:7.

Posljednji ovogodišnji meč pripao je ekipama 11. Juli Srebrenica i MNK Sokolje. Sokoljani su bolje otvorili susret, i u petoj minuti preko Čelika dolaze do prednosti. Nakon primljenog gola, Srebrenčani preuzimaju inicijativu, te u svega dvije minute preko Kurtića i Hukelića prave preokret, što je ujedno i bio rezultat prvog dijela. Baš kao i u prvom, Sokolje golom Ibrovića otvara drugo poluvrijeme i tako stižu do egala. Borbeni kakvi i jesu, mladi momci Sokolja su izgorjeli u želji za preokretom, što je rezultiralo da već u 33. minuti imaju šest akumuliranih prekršaja, što su iskusni Srebrenčani znali iskoristiti. Iako je sjajni Čičak odbranio kazneni udarac i održao svoju ekipu u životu, samo minutu kasnije Šabić je pogodio za novo vodstvo, a zatim i Merajić za pobjedu Srebrenčana i konačnih 4:2.

Nakon četiri odigrana kola Bjelave predvode Grupu A sa 9 osvojenih bodova, a slijedi ih Sensu Al Hana sa 7. Isto toliko bodova ima i Livac na trećoj poziciji, ali i utakmicu manje, dok su Mladi Muslimani četvrti sa bodom i utakmicom manje. Nedžarići i Frisa imaju po tri boda, dok je na začelju fonTEL.ba bez bodova.

Sa maksimalnim učinkom, Krajina dominira Grupom B, a prate ih 11. Juli sa 7, Ilmijjini Ljiljani sa 5, te Fantazija sa 4 i Futuro sa 3 osvojena boda. Šestu i sedmu poziciju drže Malak Dream Team i MNK Sokolje sa po jednim osvojenim bodom.