SenSu Al Hana i Ilmijjini Ljiljani u finalu 11. sezone Fair Play lige

U subotu su u Sportskoj dvorani Goran Čengić na Grbavici odigrani polufinalni mečevi 11. sezone Fair Play lige. Poslije višemjesečne borbe najviše su pokazale ekipe SenSu Al Hana i Ilmijjini Ljiljani, a koje će se boriti za trofej pobjednika.

SenSu Al Hana je možda lakše od očekivanog stigao do pobjede u polufinalu protiv sastava SD Nedžarići, a iskustvo je ovoga puta nadigralo mladost.

Golom Admira Hrvata SenSu je imao minimalnu prednost na poluvremenu, a koju je poslije četiri minute igre u nastavku udvostručio Sead Zećo. Studenti preko Almedina Halabe smanjuju na 1:2 i vraćaju nadu da mogu do finala, ali ista je jako trajala obzirom da je već u narednoj minuti Elvedin Hasić pogodio za 1:3. Do kraja susreta je Davor Marković sa dva pogotka presudio Nedžarićima za konačnih 1:5, te će teko SenSu imati priliku da odbrani trofej osvojen prošle godine.

U drugom meču Frisa United i Ilmijjini Ljiljani su ponudili dosta neizvjesniju predstavu, ali su u završnici susreta sretniji i spretniji bili Ljiljani.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a Ljiljani su poslije pet minuta igre u drugom dijelu poveli golom Smaje Ibrahimovića. U 33. minuti stvari su bile u egalu, ponovo je strijelac bio Ibrahimović, ali ovoga puta Sedin, a golman Frise je pokazao još jednom da zna igrati na obje strane terena te je postigao gol za izjednačenje. Ipak u 33. minuti Frisa postiže autogol, a da bi na tri minute do kraja Ibrahim Palić bio strijelac za 1:3 i plasman Ljiljana u finale.

Kao uvod u polufinalne utakmice odigrani su susreti za 3. mjesto Fair Play Junior Cupa i Fair Play Veteran Cupa.

Poslije 3:3 u regularnom toku, treće mjesto kod juniora je osvojila ekipa SSK Metropola 71000 koja je sa 6:4 savladala MNK Sokolje.

U kategoriji veterana Veterani Pofalići su došli do bronzane madalje, a nakon trijumfa protiv Orior Media rezultatom 2:1.

Finalni mečevi Fair Play lige, kao i Junior Cupa te Veteran Cupa su na rasporedu u subotu.