Kvalifikacije za Evropsko Prvenstvo : Završene grupe A, B i H

Engleska dominantna protiv Kosova, Srbija izgubila 3 boda u nadoknadi

Večeras su odigrane posljednje utakmice kvalifikacija za Evropsko Prvenstvo u grupi A,B i H.

U grupi A Bugarska je neočekivano dobila Češku rezultatom 1:0, ali to nije imalo nikakav uticaj na konačni poredak. Englezi su dominantno završili grupnu fazu pobijedivši Kosovo u gostima 4:0. Strijelci su bili Winks, Kane, Rashford i Mount. Engleska je zauzela prvo mjesto dok je Češka kao drugoplasirana obezbjedila prolaz dalje.

U grupi B Portugal je pobjedom nad Luksemburgom osigurao put na prvenstvo, dok su Srbija i Ukrajina podijelili bodove. Tadić je iz penala u 9. minuti doveo domaće u vodstvo, ali je Yaremchuk u 32. poravnao. U 56. minuti Mitrović dovodi Srbiju u vodstvo ali u sudijskoj nadoknadi Besedin ponovno poravnava i postavlja konačan rezultat. Ukrajina ostaje prva, Portugal sa 2. mjesta ide na prvenstvo.

Grupa H je završena očekivanim pobjedama favorita. Francuzi i Turci su pobjedili Albaniju odnosno Andoru sa po 2:0, dok je Island u gostima dobio Moldaviju 1:2. Na prvenstvo idu Francuska i Turska.