Verona i AC Milan kiksali, Ronaldo se probudio, penal nad Džekom, Vlahović presudio Interu

Danas su igrane utakmice 16. kola italijanske Serie A.

Sjajan meč odigrali su danas Verona i Torino. Gosti su vodili čak 3:0 nakon sat vremena igre, no na kraju su domaći stigli do 3:3 i jednog boda. Nakon prvog poluvremena gosti su vodili 1:0. Ansaldi je pogodio i to veoma efektno preciznim i jakim udarcem. U drugom poluvremenu Torino nastavlja u istom tempu i postiže dva brza pogotka minuta. Berengur je u 55. minuti šutirao, a lopta uz pomoć stative odsjela u mreži. Domaći nisu ni došli sebi, a na semaforu je u 60. minuti pisalo 0:3. Ponovo je pogodio Ansaldi i to nakon kornera i jedne odbijene lopte koju je pospremio iza leđa domaćeg golmana. Nisu se domaći, pa preko Pazzini sa 11 metara i u 76. minuti Verre dolaze do 2:3 i jasno je bilo da ćemo gledati uzbudljiv meč do kraja. Tako je i bilo. U 84. minuti Stepinski pogađa za 3:3 i veliko slavlje domaćih navijača. Do kraja bez uzbuđenja i ostalo je 3:3.

Danas su igrane utakmice 16. kola italijanske Serie A. Juventus je rutinski savladao Udinese sa 3:1, a strijelac dva gola za torinski klub je bio Cristiano Ronaldo. Ovom pobjedom su aktuelni šampioni preuzeli vrh tabele, gdje imaju bod više, ali i utakmicu više od drugoplasiranog Intera. Na današnjoj utakmici nije nastupio Miralem Pjanić zbog akumulisanih žutih kartona.

U drugoj utakmici koja je počela od 15h, sastali su se Milan i Sassuolo. Utakmica je završena rezultatom 0:0, te je tako Milan ispustio još bodova, te se dodatno odmakao od vrha tabele. Ne nazire se kraj krize u koju je upao italijanski velikan, koji nakon 16. kola ima samo 21 bod, te se nalazi na 10. mjestu tabele.

Posljednja utakmica odigrana od 15h je pripala Bologni, koja je na sovm terenu savladala Atalantu sa 2:1, te se tako odmakla od zone ispadanja. Bologna se približila Milanu, koji ima 2 boda više i nalazi se za jednu poziciju ispod. Atalanta je nakon ovog poraza ostala na 6. mjestu tabele sa 28 osvojenih bodova.

Peta utakmica danas se igrala u Torinu između AS Rome i SPAL-a.
SPAL je u ovom susretu poveo golom Petagnea u 44. minuti susreta, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Ipak, u nastavku susreta viđen je prekret. Pellegrini je u 53. minuti izjednačio na 1:1, da bi Perotti u 66. minuti realizirao penal koji je napravljen nad Džekom.

Konačnih 3:1 postavio je Mkhitrayan u 83. minuti susreta.

Derbi danas u Italiji se igrao između Fiorentine i Intera.

Igrala se osma minuta kada su gosti došli u vodstvo. Borja Valero je primio pas u šesnaestercu i postigao odličan gol. Samo nekoliko minuta kasnije domaći su mogli doći do vodstva, ali udarac Milana Badelja sjajno brani Handanović.

Do kraja prvog poluvremena viđen je još jedan pogodak, ali glavni sudija na utakmici uz pomoć VAR tehnologije je poništio pogodak Lautaru Martinezu. U 43. minuti golman Fiorentine odlično je odbranio udarac glavom koji je uputio Romelu Lukaku, ali rezultat je ostao isti.

Domaći tim je u posljednjoj minuti utakmice stigao do izjednačenja, a vrijedan bod svojoj ekipi donio je Dušan Vlahović.

Fudbaleri Intera nakon osvojenog boda u Firenci ostali su na liderskoj poziciju i sada imaju isto bodova kao i Juventus, dok je Fiorentina završila na 14. poziciji ligaške tabele Seire A sa 16 osvojenih bodova.