UEFA EURO LIGA: DINAMO NASTAVILO SA DOBRIM IGRAMA – ORUŽJE POLOŽILA SLAVNA BENFIKA

TOPNICI POLOŽILI ORUŽJE U FRANCUSKOJ

Piše: Muamer Durić

Sinoć su odigrane utakmice osmine finala UEFA Euro lige. Dinamo iz Zagreba je ostvarilo važnu pobjedu protiv favorizovane Benfike, a strijelac jedinog pogotka je bio Bruno Petković u 38. minuti susreta. Iako je Benfika više držala loptu u svojom posjedu, Dinamo je bio opasniji i šteta je što bar još jedan pogodak nije završio u mreži Portugalaca.

Sevilja je na svom terenu odigrala samo 2:2 protiv Slavije iz Praga, te će im trebati pobjeda u uzvratnom susretu koji je na rasporedu za sedam dana u Češkoj.

Aresenal je nadigran u francuskoj rezultatom 3:1, a naš Senad Kolašinac je u igru ušao u 79. minuti. Einthract Frankurt i Inter su odigrali bez golova 0:0, dok je Zenit izgubio na svom terenu od Vilarreala 1:3.

Uzvratni susreti UEFA Euro lige igraju se za sedam dana.