Roma pobjedila Napoli, Immobile ne posustaje

Inter i Juve teško do bodova, Roma na 3. mjestu

Iza nas je 11. kolo Serie A. Roma je pobjedom došla na 3. mjesto, odmah ispred gradskog rivala Lazia. Juventus minimalcem ostao na 1. mjestu, Juve ih penalom u nadoknadi ispratio.

U prvoj utakmici ovog kola Roma je u derbiju pobijedila Napoli te došla do 3. pozicije. U 19. minuti velika nada fudbala, mladi Zaniolo pogađa za vodstvo domaćina. u 26. minuti Kolarov promašuje penal. U 55. minuti opet penal, ovaj put Veretout uzima i pogađa. Sve što je Napoli do kraja uradio je gol Milika u 72. minuti.

U idućoj utakmici Inter se napatio sa Bolognom. U 59. minuti Bologna je povela i dobro se držala u igri. Ipak u 75. iz jednog odbitka Lukaku izjednačuje, da bi u sudijskoj nadoknadi iz sumnjivog jedanaesterca Lukaku donio pobjedu Interu koji nastavlja pratiti Juventus u stopu.

U zadnjoj utakmici subotnje večeri igrao se Torinski derbi. De Ligtu su ovaj put sudije progledale kroz prste i nisu svirale penal iako je igrao rukom. Ovo je 4. utakmica u kojoj De Ligt igra rukom u svom šesnaestercu. U 70. minuti već spomenuti igrač postiže jedini gol na utakmici nakon gužve u petercu i ostavlja Juventus na prvoj poziciji.

U nedjelju, ako gledamo tablicu, derbi između Atalante i Cagliarija iznenađujuće dobija gost. Fantastični Cagliari ove sezone se nakon ove pobjede nalazi na diobi 4. mjesta Laziom i Atalantom. U prvom poluvremenu Mario Pašalić daje gol u svoju mrežu a nakon toga Iličić zbog nesportstkog ponašanja dobija crveni karton. Iako je Atalanta u drugom poluvremenu bila bolji protivnik, Cagliari je u 58. minuti preko Olive poveo 0:2 i rutinski priveo kraju utakmicu.

Udinese je na gostujućem terenu pobijedio Genou te se odmakao dalje od zone ispadanja. Rezultat je glasio 1:3.

Lecce i Sassuolo su podijelili bodove. Iako je Lecce vodio do 85. minute, Berarrdi je spasio Sassuolo poraza.

Verona nastavlja sa iznenađujućim igrama i pobjedom dolazi do 9. mjesta. Ovaj put je pala Brescia rezultatom 2:1.

Fiorentina je bez Riberyja odigrala samo neriješeno protiv dobre Parme. Gervinho je pogodio za vodstvo Parme u prvom poluvremenu, a u drugom je Fiorentina uspjela samo izjednačiti preko Castrovillija u 67. minuti.

U zadnjoj nedjeljnoj utakmici Lazio je u gostima savladao Milan. Ciro Immobile izgleda ne planira stati i zabio je svoj 13. gol ove sezone u 25. minuti. Autogolom Bastosa u 28. minuti Milan dolazi do izjednačenja. Ipak Milanovu krizu produbljuje Joaqim Correa u 83. minuti.

Juve ostaje na vrhu bez poraza, Inter prati u stopu, a u večerašnjem meču Sampdorija protiv Spala traži bjeg sa dna protiv Spala.