Real Madrid na krilima Varanea i Benzeme savladao Espanyol

Kraljevski klub nije odigrao neki meč za pamćenje, ali sigurno da je njima najvažnije da su upisali nova tri boda. Domaći su poveli sa 1:0 u 37. minuti kada je Benzema asistirao Varaneu koji je matirao golmana gostiju.

Espanyol je u nastavku meča pokušao nekako da dođe do remija. Gosti su imali nekoliko solidnih pokušaja, ali mreža kraljevskog kluba je mirovala.

Meč na Santiago Bernabeu riješen je u 79. minuti. Valverde je upisao asistenciju, a mrežu Espanyola za konačnih 2:0 zatresao je Benzema koji ove sezone igra u odličnoj formi.

Treba dodati da su domaći od 83. minute igrali s igračem manje jer je drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Mendy.

Real je trenutno prvi sa 34 boda i utakmicom više od Barcelone koja svoj meč igra večeras. S druge strane ekipa Espanyola je pretposljednja sa svega devet bodova.