Premier League: Liverpool nezaustavljiv, City 6 puta tresao mrežu

Leicester kiksao, Liverpulova prednost sve veća

U petak je počelo 22. kolo Engleske Premier lige a otvorili su je prijatno ovosezonsko iznenađenje Sheffield United i West Ham. Oliver McBurnie je postigao jedini gol na utakmici i svoju ekipu digao na 6. poziciju. Muhamed Bešić je u igru ušao u 70. minuti.

Subotnji dio kola otvorili su Crystal Palace i Arsenal. Sjajna kombinacija Lacazettea i Aubameyanga je dovela do vodstva goste u 12. minuti, ali Ayew u drugom poluvremenu izjednačava već u 54. minuti. U 67. oštar start i crveni karton za Aubameyanga, ali domaćini nisu iskoristili viška igrača pa su bodovi podijeljeni.

Chelsea se lako obračunao sa Burnleyem te golovima Jorginha, Abrahama i Hudson-Odoija upisao 3 boda.

Everton je pod vodstvom Ancelottija nastavio dobre igre. Ovaj put je pao Brighton golom Richarlisona u 38. minuti.

Iznenađenje kola desilo se u Leicesteru. Sjajni Southampton je u potpunosti nadigrao domaćine. Iako je Praet doveo domaće u vodstvo već u 14. minuti, samo 5 minuta kasnije Armstrong izjednačuje. 10 minuta prije kraja utakmice, gol za pobjedu gostiju. Ko drugi nego – Danny Ings. Nezaustavljivi Ings sada na svom kontu ima 14 golova.

Manchester United napokon nije imao problema sa slabijim ekipama. Savladali su Norwich a strijelci su bili Greenwod, Martial i Rashford dva puta.

Wolverhampton je bio domaćin Newcastleu, te su jedina dva gola viđena u prvih 15 minuta. Almiron je u 7. doveo goste u vodstvo, a poravnao je Dendoncker u 15. minuti. Wolverhampton je ovim kiksom pao za poziciju i sada su 7.

Tottenham je ugostio Liverpoola, a domaći navijači, ali i navijači Citya i Leicestera su se nadali da bi Mourinho mogao da ‘otkine’ bodove Kloppu svojom lukavošću, ali želja im nije ispunjena. Imao je Liverpool relativnu kontrolu igru, a jedini gol na utakmici postigao je Firmino na asistenciju Salaha.

Otkako je Nigel Pearson preuzeo Watford ova ekipa je neprepoznatljiva. Prva Pearsonova utakmica je bila protiv Liverpoola i poraženi su 2:0, što i nije loš rezultat ove godine na Anfieldu. Nakon toga, Watford ima omjer 4-2-0, i sa zadnje pozicije izišli su iz zone ispadanja. Svoje dobre igre su potvrdili gostujućom pobjedom protiv direktnog rivala Bournemoutha. Golovima Doucurea, Deeneya i Pereyre lako su gosti odnijeli bodove i došli na 17. poziciju.

U zadnjoj utakmici kola Aston Villa je dočekala Manchester City. Ubjedljivi su bili gosti sa čak 6 golova u mreži domaćina. Golove su postizali Aguero 3x, Mahrez 2x i Gabriel Jesus. Utješni gol za domaćine djelo je El Ghazija sa bijele tačke u sudijskoj nadoknadi.

Liverpool je trenutno na 14 bodova prednosti ispred Citya sa utakmicom manje. Na 3. mjestu je Leicester sa 6 bodova prednosti u odnosu na Chelsea. 5. poziciju drži United. Na dnu Watford se ‘popeo’ na 17. poziciju, a zadnje tri pozicije drže Aston Villa, Bournemouth i Norwich.