Odigrani mečevi 3. kola Fair Play lige

Sinoć su u Sportskoj dvorani “Ramiz Salčin” u Sarajevu odigrani mečevi 3. kola malonogometne Fair Play lige. Sve utakmice su počele minutom šutnje i odavanjem počasti nedavno preminulom Dženanu Čeligiji.

SenSu Al Hana – Džemat SD Nedžarići 8:4

Prvi meč večeri je bio ujedno i najefikasniji, a ekipa SenSu Al Hana je upisala prvu pobjedu u ovoj sezoni, dok je ekipa Džemata SD Nedžarića ubilježila svoj treći poraz. SenSu je već poslije osam minuta igre imao prednost od dva gola, a na odmor se otišlo s rezultatom 3:2. Na otvaranju drugog dijela SenSu postiže nova dva gola, a na desetak minuta do kraja su imali vodstvo od 6:2 i već je bilo jasno pitanje pobjednika. Studenti uspijevaju smanjiti na 6:4, međutim u posljednjoj minuti primaju dodatna dva gola za konačnih 8:4. Prvo ime susreta je bio Davor Marković koji je postigao četiri gola za Sensu Al Hanu, dok je odličan sa tri postignuta pogotka bio i Sanel Kovačević. Jedan gol za pobjedničku ekipu je postigao i Suad Čopra. Uprkos porazu ekipe Džemata, Tarik Garib je odigrao odličan meč i postigao tri gola, a jedan gol je dodao Zinaid Karadža.

MNK Livac Ilijaš – FC Gradski 6:3

Izuzetno dobar meč su odigrali MNK Livac Ilijaš i FC Gradski, te iako rezultat možda drugačije govori, ekipa Ilijaša se itekako namučila da dođe do nova tri boda u meču protiv Građana. Livac Ilijaš je već poslije šest minuta igre vodio 2:0, a na odmor odlaze s prednošću od 3:1. Na startu drugog poluvremena FC Gradski postiže drugi gol, a u 36. minuti dolaze i do poravnanja. Međutim u završnici susreta iskustvo je presudilo nasuprot mladosti, pa su igrači Ilijaša u posljednje četiri minute postigli tri gola i ostvarili pobjedu od 6:3. Pored odličnog Safeta Vražalice na golu ekipe iz Ilijaša, Bajro Spahić je bio prva violina ove ekipe sa četiri postignuta gola, jedan gol je postigao Eldar Mašić, dok je kod jednog gola protivnički igrač pogodio vlastitu mrežu. Sva tri gola za FC Gradski je postigao sjajni Omar Omerović.

Frisa – Ilmijjini Ljiljani 2:0

Poslije dva neriješena rezultata Frisa je sinoć stigla do prvog trijumfa, dok su Ilmijjini Ljiljani upisali svoj prvi poraz. Elmin Sinanović je postigao prvi gol u 16. minuti, a do kraja susreta je viđen još jedan autogol za konačnih 2:0. Vrijedi spomenuti i odličnog Sedina Ibrahimovića na golu Frise koji je večeras sačuvao svoju mrežu netaknutom.

11. Juli Srebrenica – Krajina 0:4

Krajina je u ovom kolu stigla do sigurne pobjede protiv ekipe 11. Juli Srebrenica, te tako ostala na čelu tabele. Po dva gola su viđena u oba poluvremena, a redom su pogađali Harun Handanović, Sead Kapetanović, Armin Ćoralić i Hasan Hodžić.

SU Futuro – Wool Carpet 5:5

Posljednji meč večeri je bio najuzbudljiviji u ovom kolu te neizvjestan do posljednjeg momenta, a bodove su na kraju podijelile momčadi SU Futuro i Wool Carpet. U drugoj minuti utakmice Wool Carpet dolazi u vodstvo preko Tajiba Haskića, a već u narednom napadu Irfan Hasanović pogađa za poravnanje. Armin Bektić je sredinom poluvremena donio novo vodstvo Wool Carpetu, a na pet minuta do kraja Irfan Hasanović ponovo postiže gol za izjednačenje. U posljednjim sekundama prvog dijela Admir Ahmetović donosi preokret i vodstvo od 3:2 za SU Futuro. U nastavku, Irfan Hasanović svojim trećim golom donosi dva gola prednosti Futuru, a na 4:3 smanjuje Nedim Peljto. Edin Katana svojim pogotkom vraća vodstvo od dva gola razlike, rezultat na semaforu je bio 5:3 u korist SU Futuro desetak minuta prije kraja. Međutim u napetoj završnici Wool Carpet stiže do boda, a još jedanput su se u listu strijelaca upisali Tajib Haskić i Armin Bektić za konačnih 5:5.

Ovo kolo je slobodna bila ekipa Svitanje.