IZNENAĐUJUĆI PORAZ BARCELONE

Movistar Inter i ElPozo Murcia ostvarili ubjedljive pobjede

Piše: Muamer Durić

Ovog vikenda odigrane su utakmice 23. kola Futsal prvensta Španije, a zabilježeno je nekoliko neočekivanih rezultata. Barcelona je izgubila na svom terenu rezultatom 4:5 od ekipe Jimbee Cartagena FS, desetoplasriane ekipe Španskog prvenstva, iako je na poluvremenu imala dva gola predonosti (3:1). Nakon što su u prošlom kolu igrači Barceloneprimili dva gola u zadnjoj  minuti utamice, isto se desilo i u ovoj utakamici. Strijelac za senzacionalnu pobjedu  Cartagene bio je Fernandez u bukvalno zadnjoj sekundi utakmice, te nam pokzao zašto je futsal najbrže rastući dvoranski sport u Evropi, a i u svijetu.

Zadnja minuta susreta je bila kobna i za ekipu Palama Futsal, koje je u gostima izgubila rezultatom 3:2 od ekipe Ribera Navarra golom Pedra.

Aktuelni šampion Movistar Inter je ubjedljivo slavio na svom terenu protiv ekipe O Parrulo Ferriol (6:0), dok je najubjedljiviju pobjedu u ovom kolu ostvarila ekipa ElPozo Murcia protiv ekipe Segivia (1:8).