Golijada u šestom kolu BH Telecom Fair Play lige: Tempu derbi, Svitanje razmontiralo Telecom

Fine Line i dalje prvi zahvaljujući Svitanju, Studenti zakovani za dno tabele

Odigrano je 6. kolo BH Telecom Fair Play lige a obilovalo je golovima, a već od prve utakmice se dalo naslutiti da će ovo kolo biti super efikasno.

BH Telecom je čekao grešku Fine Linea da preuzme prvu poziciju, međutim nisu računali da im igrači Svitanja mogu pokvariti planove. Već u prvih sedam minuta Svitanje je imalo četiri gola prednosti, a na poluvrijeme se otišlo neočekivano visokim rezultatom 8:1. U drugom poluvremenu Telecom kreće u ofanzivu, ali ipak nedovoljno da se sustigne ovolika razlika, a rezultat je u konačnici glasio 10:6. Četiri pogotka za Svitanje dao je  Pekarić, dok je Macić bio pogađao tri puta. Ovom pobjedom Svitanje je dno tabele prepustilo ‘Studentima’.

U drugoj utakmici sastali su se SenSu i Krajina. Nakon početnog odmjeravanja snaga utakmica se otvorila a bolje je krenuo SenSu. Ramić i Šutković donose prednost od dva pogotka. Krajina se ne predaje i golovima Zijada Karčića dolazi do izjednačenja. Ipak Arnautović i  sjajni Ramić ne dozvoljavaju potpuni preokret i vraćaju dva gola prednosti, što je u konačnici bio i konačan rezultat. SenSu Al Hana se ovim trijumfom bodovno izjednačila sa drugoplasiranim BH Telecomom.

Naredni susret bio je ujedno i  derbi začelja između ekipa Džemat SD Nedžarići i Ilmijjini Liljani. Studenti su večeras došli sa samo četiri igrača i dva golmana, pa je jedan od njih bio primoran da obuče ‘igrački’ dres. Opasniji su bili Ljiljani i to im se isplatilo u zadnjih pet minuta prvog poluvremena kada su sa dva gola Mehića i jednim Omerčića stekli prednost i otišli na odmor sa tri gola prednosti. U drugom poluvremenu slična priča, ali u lakšem tempu. Mehić kompletira svoj hattrick, dok sa druge strane Buljubašić sjajnim potezom rezultat vraća na tri razlike što se na kraju ispostavilo kao konačan rezultat. Ljiljani su ovom pobjedom ‘skočili’ na osmu poziciju, a ‘Studenti’ su pali na začelje tabele.

Četvrtu utakmicu, ujedno i derbi kola, igrali su Tempo i Fine Line. Igralo se oprezno i obje ekipe su prvenstveno čuvale i mislile na svoju mrežu. Čim je došlo do promjene ritma pao je i prvi gol. Kapiten Tempa Mirvić sa desne strane pogađa za vodstvo svoje ekipe. Nakon gola igrači Tempa svjesno usporavaju igru i nameću svoj stil igračima Fine Linea. U drugom poluvremenu Fine Line ‘dodaje gas’ i stvara prilike. Pritisak im se isplatio u 32. minuti kada nakon šuta Velagića loptu u gol skreće Sinanović i vraća utakmicu na početak. Nakon izjednačenja Fine Line promašuje nekoliko dobrih prilika, a i sjajni Ibrahimović je bio na nivou, te kao to obično i biva kazna za promašaje stiže u predzadnju minutu utakmice. Nakon slobodnog udarca Mirvića nes(p)retni Sinanović skreće loptu u mrežu, ali na njegovu žalost, ovoga puta svoju. Nakon autogola Fine Line se u potpunosti otvara a Tempo to znalački koristi i kontrom u zadnjim sekundama utakmice preko Mirvića postavlja konačan rezultat – Fine Line 1 : 3 Tempo.

11. Juli Srebrenica su, nakon sjajne pobjede protiv Tempa iz prošlog kola, zakazali protiv Hadžićana. Futuro je ozbiljno krenuo u utakmicu i nakon 13 minuta imao tri gola prednosti a pogađali su Trešnjo, Hodžić i Šerbo. U drugom poluvremenu golman 11. Jula čini svojoj ekipi ‘medvjeđu uslugu’ i dobija drugi žuti karton čime protivniku otvara prostor da u potpunosti potopi njegovu ekipu. Tabak, Džaferagić, Hodžić i Šerbo su do kraja postizali pogotke te su SU Futuru sa ukupno sedam pogodaka, bez primljenog, završili ovaj susret.

U zadnjoj utakmici sastali su se ekipe sa sedme i osme pozicije na tabeli; Reunited i Zamm MC. Zamm pojačan Mulahmetovićem kreće odlučnije te, nakon par promašenih prilika od strane protivnika, upravo preko pridošlice dolazi u prednost. Nedugo zatim, loše intervencije golmana Reuniteda su kumovale za nova dva pogotka u njihovoj mreži, nakon čega igrači ove ekipe psihički padaju i do kraja poluvremena su još dva puta vadili loptu iz svoje mreže. U drugo dio susreta Reunited ulazi bolje, i ubrzo smanjuju na tri gola razlike, međutim, protivnik ponovo pogađa iz brze kontre, a do kraja meča obje ekipe su uspjele postići još po jedan pogodak.

Fotografije sa mečeva šestog kola BH Telecom Fair Play lige možete pronaći ‘OVDJE’

Fantastično šesto kolo bilo je odlična odjava za ovaj dio kalendarske, odnosno prvoklasna uvertira za nastavak takmičenja u narednoj, 2020. godini kada su na programu novi mečevi najatraktivnijeg futsala i najljepše sportske priče.