Futsal Premijer liga BiH: Salines i Centar u borbi za ‘pole position’

Brotnjo odnio bodove iz Sarajeva

15. kolo Futsal Premijer lige BiH nam je izdvojilo dva tima koja će se boriti za ulazak u play off sa prve pozicije, a to su Salines i Mostar SG. Brotnjo je pobjedom u Sarajevu iz ove borbe izbacio Centar i prišao im na samo 3 boda.

Kolo su u Mostaru otvorili Zrinjski i ‘fenjeraš’ Tango. Nešto boljom igrom nego uobičajeno Tango je dao naznake da bi Zrinjski mogao ostati bez 3 boda. Tako u 14. minuti Karić dovodi goste u vodstvo ali Livaja već u 18. izjednačuje. U drugom poluvremenu slična priča i Tango dolazi do vodstva preko Eleza u 27. minuti. I kada su se igrači Tanga već počeli nadati bijegu sa posljednje pozicije, u 38. minuti Perić pogađa za 2:2 i ostavlja Tango na začelju.

U drugoj utakmici Salines je ugostio Slogu iz Gornjeg Vakufa. Sloga je kao i u većini svojih utakmica krenula otvoreno i povela u 10. minuti preko Petaka. Ovaj gol kao da je bio poziv na ozbiljnost domaćih koji su odmah u idućoj minuti postigli 2 gola, i to preko Matijevića i Marinkovića. I kad se očekivalo da se malo smiri igra, domaći iskorištavaju zbunjenost gostiju i za 3 minute postižu još 2 gola i dolaze u vodstvo 4:1. Do kraja poluvremena je pogodio i Ivanković i na odmor se otišlo sa velikih 5:1. U drugom poluvremenu nešto slabiji tempo, Ivanković je rezultat povisio na 6:1, a za smanjenje poraza pobrinuli su se Petak i Turić. Konačno 6:3.

Subotnji dio kola otvorili su Mostar i Kaskada. Mostar je opravdao ulogu favorita te je već u 8. minuti bilo 3:0 golovima De Souze, Šikala i Henriquea. U 13. minuti Spahić smanjuje na 3:1, ali do poluvremena Radmilović i Souza postavljaju visokih 5:1. U drugom poluvremenu mirna utakmica, jedini gol je viđen u 35. minuti kad je Hanuškić pogodio za konačnih 5:2.

U derbiju kola sastali su se Centar i Brotnjo. Već u 2. minuti ‘hladan tuš’ za domaće i Suton pogađa za 0:1. U 6. minuti Omerhodžić lijepo pronalazi Handžića koji stvari vraća na početak. Radost domaćih je trajala samo 2 minute jer je Brotnjo iz lijepe akcije došao do 1:2, ali Handžić je odlučio da još jednom anulira prednost gostiju u 13. minuti. I pred sam kraj poluvremena, Ćavar iz slobodnog udarca šutira a lopta vara sjajnog Seferovića i gosti na odmor odlaze s prednošću. Drugo poluvrijeme nešto opreznije a do gola prvi dolaze domaći golom Mrše nakon odbrane Dujmovića. Ipak minutu nakon gola Mršo pravi i grešku, lopta dolazi do Čolaka koji vraća prednost svojoj ekipi. U zadnjim sekundama utakmice vidjeli smo nešto što se rijetko dešava. Handžić je šutirao glavom a Dujmović je samo uspio odbiti do istog igrača koji pogađa mrežu ali… Isteklo vrijeme. Stotinke su odlučivale ali Centar nije imao sreće i gosti odlaze sa punim plijenom.

Kolo je zatvoreno derbijem začelja u Brčkom a igrali su Beli Anđeo i Seljak. U 5. minuti na veliku radost domaćih pogađa Erić. Već u 7. Pervan poravnava. U zadnjoj minuti poluvremena vidjeli smo 2 gola. Prvo su gosti poveli preko Duvnjaka da bi Miljković odmah uzvratio i rezultat poluvremena 2:2. U drugom poluvremenu Čečura autogolom gostima daje prednost, pa onda golom izjednačava rezultat. I nakon nekoliko dobrih prilika domaćih, gosti su iskoristili jednu grešku i Pervan svojim drugim golom donosi zlata vrijedna 3 boda svom timu. Sa ova 3 boda Seljak je prestigao Belog Anđela i došao na 8. poziciju.