Futsal Premijer liga BiH : Mostar SG ubjedljiv u derbiju, Brotnjo potopio Kaskadu

Derbi Mostaru SG, Salines i Centar odnijeli bodove

Iza nas je još jedno kolo Futsal Premijer lige BiH. Iako nije bilo neizvjesnih rezultata, gledali smo zanimljiv fudbal.

U prvoj utakmici u derbiju začelja, Tango je pobijedio ekipu Beli Anđeo rezultatom 5:3 . Poveo je Tango 2:0, ali se Beli Anđeo vratio i izjednačio. Opet domaći pritišću i stižu do 2 gola razlike i tu postaju nedostižni za goste. Do kraja još po jedan gol na obe strane, Tango odnosi sva 3 boda i bježi sa dna. Strijelci su bili Musić, Debelnogić 2x, Minić i Šćepanović za domaće i Erić, Panić i Hadžić za goste.

U 18.30 u nedjelju počela je i druga utakmica u kojoj su se sastali MNK Seljak i FC Centar a Centar je pokazao da, iako u obnovljenom sastavu, će biti u borbi za vrh ove godine. Dominantno su dobili ovu utakmicu 3:5, a opet je briljirao kapiten Handžić sa nova 3 gola. Pored njega u strijelce se upisao i Emir Sipović a jednom su domaći sami sebi zatresli mrežu.

Subotnji dan je završio derbijem kola. Sastali su se MNK Sloga i FC Mostar SG a bodovi su otišli u Mostar. Svašta se dešavalo na ovom meču, pogotovo u prvom poluvremenu. Utakmica je prekidana čak 2 puta, policija je intervenisala na tribinama a na terenu je bilo čak 14 faulova zbog kojih su bila 2 kaznena udarca. Već u 4. minuti Aladžić je doveo goste u vodstvo, a u 12. nakon ponovljenog kaznenog udarca su uduplali prednost preko Lazarevića. Pred kraj poluvremena Radmilović pogađa za sigurnih 0:3. Ostale golove smo vidjeli u posljednje 3 minute meča. Prvo je Emir Milanović smanjio na 1:3, da bi Aladžić i Vesić dovršili posao u ovoj utakmici i postavili konačnih 1:5. Rezultat ne govori, ali domaćini nisu lako pali i imali su svoje šanse ali pohvale idu na račun Momčilovića na golu gostiju.

U nedjeljnim utakmicama gledali smo duele Brotnja i Kaskade, odnosno Zrinjskog i Salinesa. Brotnjo je potopio Kaskadu rezultatom 10:3, dok je Salines nastavio borbu za sami vrh laganom pobjedom od 0:3.