Dybala presudio Rossonerima, novi poraz Rome, pobjeda Lazia

U derbiju 12. kola Serije A, Juventus je sa minimalnih 1:0 savladao Milan.

Stara dama nije briljirala u ovom duelu, a do trijumfa ih je odveo Dybala sjajnim golom u 77. minuti. Interesantno, Argentinac je ranije zamijenio Ronalda, koji je samo otrčao u svlačionicu nezadovoljan odlukom Sarrija.

U dresu Juventusa Miralem Pjanić je odigrao cijeli meč, dok je u Milanu, Rade Krunić bio starter, a teren je napustio u 61. minuti, kada ga zamijenio Bonaventura.

Odigrane su još 5 utakmica 12. kola Serie A.

Lazio je na domaćem terenu sa 4:2 savldalo Lecce.

Strijelci za domaće su bili Milinković-Savić, Immobile sa penala i dva puta Correa, dok su za goste pogađali Lapadula i La Mantia.

Senad Lulić je za Lazio odigrao svih 90 minuta.

Udinese je na domaćem terenu prodijelio bodove sa SPAL-om. Konačan rezultat bio je 0:0. Mato Jajalo je na terenu proveo svih 90 minuta.

Sampdoria i Atalanta su odigrali meč bez golova, a Cagliari je na domaćem terenu sa 5:2 bio bolji od Fiorentine.

Fudbaleri Rome poraženi na gostovanju kod Parme.

Domaći su poveli u 68. minuti, a strijelac je bio Sporcati.

Konačnih 2:0 postavio je Cornelius u 93. minuti meča.

Edin Džeko je na terenu proveo svih 90 minuta. Zanimljivo da je Dijamant pogađao protiv čak 26 različitih timova u Serie A, ali mrežu Parme nikada nije zatresao.