BUNDESLIGA: PIZARRO UTIŠAO BERLIN U NADOKNADI I ISPISAO HISTORIJU

U posljednjem meču subotnjeg programa u okviru 22. kola Bundeslige fudbaleri Herthe i Werdera odigrali su neriješeno 1:1, a gosti su do boda došli u nadoknadi vremena pogotkom iskusnog Claudia Pizarra.

Berlinski tim je vodio od 25. minuta, kada je Davie Selke bio strijelac pred oko 50.000 navijača na Olimpijskom stadionu. Do samog finiša utakmice se činilo da će Hertha osvojiti sva tri boda, ali je Claudio Pizarro šokirao domaćina pogotkom u šestom minutu nadoknade.

Za Peruanca je to bio treći gol ove sezone, prvi koji je postigao od početka novembra i duela sa Mainzom. Pizarro je sjajno izveo slobodan udarac, koji je dosuđen posle faula Fabiana Lustenbergera, a loptu je poslao nisko, tik uz lijevu stativu, što je iznenadilo golmana Herthe Runea Jarsteina. Na taj način, postao je najstariji strijelac u historiji Bundeslige sa 40 godina i 136 dana.

Poslije takvog raspleta, Hertha na devetom mjestu tabele ima 32 boda, dok je Werder na poziciji iza sa bodom manje.