Bundesliga: Bayern Munchen na 6. mjestu

M'gladbach do pobjede nadoknadi

Odigrano je šest subotnjih utakmica 14. kola Bundeslige. Augsburg je nakon 0:1 protiv Mainza, uspio okrenuti i prestići svog današnjeg protivnika na tabeli.

Borussia Dortmund je očekivano pobijedila Fortunu visokim rezultatom 5:0. Nakon prvog poluvremena koje je završeno minimalnim vodstvom Borussije golom Reusa, u drugom se domaćin razigrao i uz još 4 gola potopio goste. Blistali su Sancho i Reus sa po 2 gola i asistencijom dok je Hazard dodao jedan gol i asistenciju.

Freiburg je nastavio sa dobrim predstavama a danas je ‘pao’ Wolfsburg. Jedini strijelac je bio Jonathan Schmid u 85. minuti. Freiburg je ovom pobjedom na 5. mjestu. U jednoj tvrdoj utakmici vidjeli smo samo 3 šuta u okvir gola, a sva 3 su bila od strane domaćina.

Leipzig je nadigrao Hoffenheima i na krilima Wernera zadržao korak za Borussijom Monchengladbach. Dvostruki strijelac je bio Werner a treći gol je postigao Marcel Sabitzer. Počasni pogodak za Hoffenheim je postigao naš reprezentativac Ermin Bičakčić.

U derbiju kola Borussia M'gladbach je dočekala Bayern Munchen. Iako je Bayern bio dominantan u prvom poluvremenu, na odmor se otišlo bez golova. U drugom poluvremenu Bayern preko Perišića dolazi do vodstva u 49. minuti. Deset minuta poslije Ramy Bensebaini postiže izjednačujući pogodak. I u nešto zatvorenijem drugom poluvremenu Borussia je bila konkretnija a to se isplatilo u nadoknadi. Javi Martinez dobija drugi žuti karton, a jedanaesterac realizira Bensebaini i donosi Borussiji pobjedu i ostanak na vrhu tabele. Ovim porazom Bayern je pao na 6. poziciju na tabeli.

U 18.30h odigrana je zadnja subotnja utakmica a sastali su se Leverkusen – Schalke. Domaćin je počeo agresivno i odlučno pa su već u 15. minuti preko Alaria došli u vodstvo. U potpunosti nadigrani Schalke nije nalazio način da se ustabili, ali je rezultat do poluvremena ostao nepromijenjen. U drugom poluvremenu slična priča ali na gol se čekalo do 81. minute kada Alario još jednom trese mrežu gostiju. Ipak Schalkeu nadu vraća Benito Raman odmah minutu kasnije. Do kraja bez promjene i Leverkusen zasluženo dolazi do pobjede i 5. pozicije na tabeli.

M'Gladbach i dalje drži prvu poziciju a u stopu ih prati Leipzig. Iza njih se u razmaku od 2 boda nalazi 5 ekipa, a to su Dortmund, Schalke, Freiburg, Leverkusen i Bayern Munchen.