Brescia rutinski savladala Lecce, Gervinho uništio Gattusov debi, Gabbiadini riješio derbi

U sklopu 16. kola Serie A odigrana je utakmica između Brescije i Leccea, a domaći tim je ubjedljivo savladao protivnika. Konačan rezultat glasio je 3:0.

Igrala se 32. minuta na susretu kada je Chancellor pogodio mrežu Leccea nakon asistencije Spaleka, a u 44. minuti je Torregrossa povećao prednost svoje ekipe. Konačan rezultat na utakmici postavio je Spalek u 61. minuti.

Nakon ove pobjede ekipa Brescije je pobjegla iz zone ispadanja. Trenutno se nalaze na 17. poziciji dok je Lecce zauzima 16. poziciju.

Odlazak Carla Ancelottija i dolazak Gennara Gattusa na klupu za sada nije donio pozitivan šok za igrače Napolija, pa je Parma odnijela tri boda.

Gosti su odlično otvorili meč i u četvrtoj minuti su golom Kuluševskog dolaze do prednosti od 0:1.

Potom je uslijedila dominacija Napolija. Ipak, domaći tim je tek uspio stići u 64. minuti kada je Milik pogodio za 1:1.

Do kraja ataci domaćeg tima. Međutim, Parma je napravila jednu kontru i golom Gervinha u nadoknadi vremena došla do pobjede od 1:2. Parma sada zauzima sedmo mjesto na tabeli sa 24 boda. Napoli je poziciju niže, sa 21 osvojenim bodom.

Utakmica između Genoe i Sampdorie je ponudila dosta uzbuđenja, varnica, sve ono što jedan ovakav derbi može ponuditi.

Na kraju je viđen i jedan pogodak u mreži Genoe. Igrala se 85. minuta kada je Gabbiadini na asistenciju Linettya pogodio za 0:1 i veliki trijumf Sampdorije.

Ne samo da će Sampi biti gazda u Genoi bar do narednog derbija, nego su ovo tri velika boda u borbi za opstanak.