BiH ponovo razočarala, Finska i matematički na Euru

U devetom kolu kvalifikacija za EURO 2020. godine, Italija je sa 0:3 savladala BiH u Zenici.

Već u prvoj minuti susreta BiH je imala dobar napad preko Edina Džeke, medjutim svirana je offside pozicija. U sedmoj minuti golu Donnarume prijeti i Ermin Bičakčić, ali golman ” Azura ” je otklonio opasnost od svog gola.

Vec u 16. minuti dolazi i prva prava prijetnja po gol  Ibrahima Šehića, priliku je imao Insigne, ali njegov šut je izblokirao Kvržić, a četiri minute kasnije Ibrahim Šehić brani pokušaj Bernardeschija.

Ipak, Šehić je u 21. minuti bio nemoćan, kada je Acerbi majstorski, u stilu vrhunskog napadača pogodio mrežu naše reprezentacije, i doveo Italiju u vodstvo od 1:0.

U 36. minuti nakon smušene reakcije naše odbrane Insigne pogađa za 0:2, i tim rezultatom se otišlo i na odmor.

Na početku drugog poluvremena još jedna majstorija, ovog puta u režiji Andree Belottija, koji je sjajnim udarcem u 52. minuti pogodio za 0:3, to će se ispostaviti i kao konačan rezultat.

Do kraja nije bilo puno prilika i Italija je upisala i devetu pobjedu u kvalifikacijama, dok je BiH kolo prije kraja predposljednja u grupi.

Treba istaći da je Finska današnjom pobjedom nad Lihtenštajnom od 3:0 i matematički osigurala plasman na EURO 2020. Također u okviru grupe F plasman je potvrdila Španija, dok  u okviru grupe D još uvijek ništa nije konačno, a borbu za plasman iz te grupe imaju tri reprezentacije: Danska (15b), Švicarska (14b) i Irska (12b).