Bayern ispraćen u Minhen sa petardom u mreži, Werner ispisao historiju u visokoj pobjedi Leipziga

Bayern je u 10.kolu Bundeslige u gostima kod Eintracht Frankfurta doživio težak poraz  rezultatom 5:1. Da ova utakmica neće biti nimalo lagana za Bavarce znalo se već u 9.minuti susreta kada je direktan crveni karton zbog prekršaja dobio Jerome Boateng.

Igrača više na terenu Frankfurt je iskoristio već u 25 minuti kada je Filip Kostić pogodio za 1:0, a samo osam minuta kasnije Sow je povisio rezultat na 2:0. Tračak nade Bayernu je dao Lewandowski koji je u 37. minuti sjajnim solo prodorom pogodio mrežu Frederika Ronnowa i smanjio rezultat na 2:1

I kada su svi očekivali da će Bayern bez obzira na igrački deficit na terenu ipak doći do izjednačenja, pa možda čak i preokreta, uslijedio je hladan tuš u 48.minuti kada je Abraham rezultat povisio na 3:1, u tom trenutku svima je bilo jasno da Bayern najvjerovatnije u Minhen neće odnijeti ni jedan bod iz Frankfurta.

Sve dileme oko pobjednika riješio je Hinteregger u 61.minuti kada je postigao gol za 4:1, a u 85.minuti je Paciencia stavio tačku na i, i poslao Bayern kući sa petardom u mreži Neuera.

Timo Werner je danas uspio ponoviti ono što nikome nije pošlo za rukom već 18 godina u Bundesligi.

RB Leipzig je u 10. kolu Bundeslige slavio sa čak 8:0 protiv ekipe Mainza na Red Bull Areni u Leipzigu.

Već nakon prvog poluvremena znalo se da će Mainz ovu utakmicu nastojati zaboraviti što prije, jer je nakon prvih 45. minuta na semaforu pisalo Leipzig 5:0 Mainz.

Ono što je posebno obilježilo ovu utakmicu pored visoke pobjede od 8:0 jeste veliki podvig najboljeg igrača Leipziga Timo Wernera, naime Timo Werner je postigao hat-trick, a pored toga je imao i tri asistencije što nikome nije uspjelo još od 2001. godine kada je to uradio lonel Ganea u pobjedi Stuttgarta od 6:1 protiv Kaiserslauterna.

Ono što vrijedi još istaći sa ostalih mečeva koji su danas igrani u Njemačkoj, jeste pobjeda  Borussie Dortmund koja je na svom terenu savladala Wolfsburg sa 3:0, i tako došla na drugo mjesto sa 19 bodova iz deset odigranih kola.

Borussia Monchengladbach je slavila na gostovanju kod Bayera iz Leverkusena sa 2:1, i tako se dodatno učvrstila na poziciji broj jedan, sa osvojenih 22. boda iz deset kola, prvi pratioc Borussia Dortmund ima tri boda manje.