Barceloni puni plijen sa Wanda Metropolitana

Barcelona je u jednoj od najtežih utakmica sezone uspjela savladati velikog rivala u borbi za titulu španske lige Madridskog Atletika rezultatom 0:1

Prvo poluvrijeme je bilo na strani domaćina, već u 7. minuti nakon šuta Maria Hermosa lopta  se odbila od Juniora Firpa i završila na desnoj stativi Barceloning gola. Marc Andre ter Stegen je sa još dvije maestralne intervencije nakon šuta Alvara Morate i još jednom Maria Hermosa pokazao da je u ovom trenutku vjerovatno i najbolji čuvar na svijetu.

Za sve propuštene prilike, Atletiko je kaznu dobio u 86. minuti kada je Lionel Messi majstorski šutirao i postigao gol koji je Barceloni obezbjedio nova tri boda, i povratak na vrh tabele La Lige. Messiju je ovo deveti gol sezone.

Ono što treba istaći jeste da je Antoine Griezmann dočekan sa protestima od navijača kojim je nekada bio najveći ljubimac, salve zvižduka su ga pratile kada god je lopta bila u njegovom posjedu.

Barcelona je zahvaljujući boljoj gol razlici prva na tabeli sa 31 bodom koliko ima i Real Madrid. Poraz Atletika ostavio je na trećem mjestu Sevillu.