Noć za pamćenje na Anfieldu, Rashford za četvrtfinale

Liverpool na penale, United na krilima Rashforda do iduće faze

Na Anfieldu noć za pamćenje. Izmijenjeni sastavi Liverpoola i Arsenala odigrali su rijetko viđen meč sa 10 golova. Krenulo je autogolom nesretnog Mustafija u 6. minuti. Nešto kasnije Torreira pogađa iz ofsajda, ali u EFL kupu nema VAR-a pa je rezultat 1:1. Arsenal na krilima Martinellija dolazi do 1:3, da bi Milner sa bijele tačke smanjio na 2:3. u drugom poluvremenu Maitland-Niles pogađa za novo vodstvo Arsenala od dva razlike, ali ubrzo Oxlade-Chamberlain eurogolom te Divock Origi poravnavaju rezultat. Liverpool preuzima inicijativu i očekivalo se da u potpunosti okrenu utakmicu, ali Willock fantastičnim golom donosi novo vodstvo Arsenalu. Kada su Topnici bili spremni da slave, pojavio se Origi sa još jednim golom u ‘94. minutu i doveo ekipe do penal-lutrije. Pogađaju svi osim Ceballosa i Liverpool nastavlja svoju sezonu iz snova.

U drugom derbiju Manchester United je na gostujućem terenu pobijedio Chelsea golovima Marcusa Rashforda. Prvi gol Rashforda bio je sa bijele tačke iz jednog diskutabilnog jedanaesterca u 25. minuti. Rezultatom 0:1 otišlo se na odmor. U drugom poluvremenu Batshuayi donosi izjednačenje konkretnijem Chelseaju. Ipak, Manchester u ‘73. minuti dolazi do vodstva remek djelom Rashforda iz slobodnog udarca što će se ispostaviti kao konačan rezultat.

Posljednji meč osmine finala EFL kupa igrali su sjajna Aston Villa i Wolverhampton. Sjajna Aston Villa je pobijedila ‘vukove’ sa 2:1. Strijelci su bili El Ghazi i El-Mohamady za domaćine, odnosno Cutrone za Wolves.